Vodorovná vyvrtávačka stolová

WH 10 CNC

Inv. číslo:504480
Kategorie:Vodorovná vyvrtávačka > stolová
Typ:WH 10 CNC
Výrobce:TOS Varnsdorf
Rok výroby:1984
Rok GO:2020
Parametry:

Průměr pracovního vřetena : 100 mm

Příčné přestavení stolu : 1250 mm

Podélné přestavení stolu : 1000 mm

Přestavení osy Y : 900 mm

Upínací plocha stolu : 1000 x 1120 mm

Kuželová dutina vřetena : ISO 50

Rozměry stroje (d x š x v): : 6130 x 3600 x 2750mm

Hmotnost stroje : 13400 kg

Popis:Stroj po kompletné modernizaci.CNC system Heidenhain TNC 620.Zaruka 12 mesiacov.
Vodiace plochy lože a pozdĺžnych saní sú vybavené kalenými lištami a okrem stojana sú zakrytované teleskopickými krytmi. Kruhové vodiace plochy stola sú zaškrabané. Pracovné vreteno je možné osovo zaistiť zvernou prírubou, dodávaná ako štandardné príslušenstvo stroja.
Stroj je vybavený riadiacim systémom HEIDENHAIN TNC 620, čím je umožnené súvislé riadenie 4 osí , výsuv vretena je ovládaný ručne s odmeriavaním polohy. Ovládanie stroja, i v ručnom režime, je zaisťované cez riadiaci systém, na ktorom sa tiež indikuje aktuálna poloha súradníc všetkých prestaviteľných skupín aj vysunutie vretena. Ovládací panel je umiestnený na otočnej nohe, ktorá je uchytená na ľavej strane lože stroja.
Na zadnej strane výložníka je uchytený nosič prívodu energie s rozvodnou skrinkou pre prívod energie.
Prestaviteľné skupiny ( X,Y,Z,B ) sú poháňané vlastnými servopohonami. Spevňovanie všetkých prestaviteľných skupín je automatické, pomocou hydraulických spevňovacích jednotiek. Mazanie všetkých vodiacich plôch je automatické, riadené zo systému.
Odmeriavanie posuvových osí je zabezpečené odmeriavacími lineárnymi snímačmi, snímanie otáčok vretena je snímané rotačným snímačom ROD 486 a snímanie polohy otáčania stola je rotačným snímačom ROD 480.
The machine is in a very good technical condition,like new,under power, inspection after previous agreement. Heidehhain CNC..